Nejčastější otázky a odpovědi

Kdy je nejvhodnější období kdy navštívit Bali?

Bali je celoročně vhodná dovolenková destinace, jelikož je zde během celého roku teplota kolem 30 stupňů.

Kdy je na Bali období dešťů?

Na Bali je období dešťů od prosinec do února, to však neznamená, že prší nepřetržitě, většinou prší v noci a nad ránem, jen zřídkavě proprší celý den. Pokud by jste se období dešťů chtěli vyhnout, doporučuji období od března do října.

Jaká je průměrná teplota vzduchu a moře na Bali?

Na Bali je po celý rok teplota kolem 30 stupňů a taktéž moře je během celého roku příjemně teplé.

Kolik stojí jídlo v restauraci?

V Místní restauraci ,, warungu,, se najíte i s pitím do 50 Kč na osobu, v nabídce najdete místní kuchyni jako např.: smažené nudle, smažená rýže, atd. Pokud si chcete dopřát lepší restaurace evropského standardu, počítejte s ceny cca jako v ČR. Alkohol je na Bali několika násobně dražší než v ČR.

Je výhodnější se stravovat v restauraci nebo si vařit sám?

Ceny potravin na Bali v supermarketech jsou velmi vysoké. Vařit se určitě nevyplatí. Většina indonéských restauracích je velmi cenově dostupná.

Kde hledat letenky?

Hledejte speciální nabídky na slevových webech na letenky, my doporučujeme tyto stránky: www.skyscanner.com , www.kiwi.com

Která letecká společnost je pro let na Bali nejvhodnější?

Doporučujeme tyto letecké společnosti: Emirates a Qatar, jejich služby jsou velice kvalitní, létají na Bali pouze s jedním přestupem za cca 17 hod. pokud najdete let s krátkým čekáním na přestup. Bohužel tyto letecké společnosti se řadí k dražším, pokud zvolíte variantu co nejlevnějších letenek, je potřeba počítat s delším letem a více přestupy, které nabízí např: Cathay Pacific a Čínské letecké společnosti.

Jaké cestovní pojištění si na Bali zvolit?

Kvalitní cestovní pojištění, které kryje výdaje za lékaře. Doporučujeme světově známé pojišťovny, které mají rychlé plnění a smlouvy se všemi hlavními nemocnicemi na Bali.

Jakou měnu si mám přivézt?

Doporučujeme si sebou vzít Dolary nebo Eura, kurz se stále mění, ale není mezi těmito dvěma měny velký rozdíl, takže oboje jsou stejně výhodné.

Mohu si na Bali vybírat peníze z bankomatu?

Ano. Zkontrolujte si však, zda máte povolen výběr v "cizích zemích, konkrétně oblasti Indonésie". Přesvědčte se také kolik vás bude banka za výběr v cizině účtovat, bohužel někdy jsou poplatky za výběr i v řádu stovek.

Je Bali levná destinace?

Kvalitní jídlo a služby stojí na Bali stejně nebo lehce více než v Čechách. Jestliže vám stačí místní jídlo Nasi goreng, nehledáte party každý večer, nevyhledáváte beach cluby, cestujete na motorce pak je Bali levné. Chcete-li si při svojí dovolené dopřát, ceny jsou podobné jako v Čechách.

Jaký máme mít rozpočet na den na jídlo?

Snídani je v ceně ubytování. Oběd seženete do 100 CZK na osobu, večeře to samé. Alkohol je o dost dražší než v ČR. V některých restauracích platíte extra příplatek za servis, daně atd. Jedná se o příplatek 10 - 21 procent.

Je na Bali klidné moře nebo vlny?

Na všech plážích v blízkosti naší vili, jsou písčité pláže s velmi pozvolným přístupem do oceánu, avšak jsou zde menší i větší vlny záleží jakou pláž si zvolíte, do oceánu se dá v poklidu jít se osvěžit akorát není voda klidná, ale s vlnami. Pokud preferujete moře bez vln tato oblast je od nás vzdálená cca 45 min na jižní části ostrova na Nusa dua a v Jimbaranu. Na severu Bali vlny také nejsou, pláže jsou však kamenité se špatným přístupem do moře.

Dá se v blízkosti vaší vili surfovat?

Ano, naše celé pobřeží je ideální pro surfování, doporučíme vám pláže s menšími vlny, kde se dá velice dobře učit pro začátečníky, tak i pláže s většími vlny kde se vyřádí pokročilí surfeři.

© 2023 by Tropický ráj Bali Official   Copyright www.tropickyrajbali.cz  
tropickyrajbali@gmail.com   Tel +420 326 634 433